ЯК ДОПОМОГТИ МАМІ ЗБЕРЕГТИ СВОЄ МОЛОЧКО?

Природне годування в радість!
Сьогодні,  грудне вигодовування дуже актуальна тема, після обговорення пологів.
Найпоширеніші війни поглядів: "- Якщо не годуєш грудьми, то всі хвороби дитини, через це!", або навпаки: "- Годуєш малюка і маєш лактостази з температурою, в результаті, геть страждання, порятунок - пляшечка для годування".
Чимало жінок, уникають питань про годування, бо в суспільстві, ще є осуд. Звичайно, молоко матусі ідеальне, але є цілий ряд факторів і протипоказань, коли доводиться вдаватися до суміші
В наш час,  створити неповторне, поки не вдалося на сто відсотків. Разом з тим, виробники розробили, максимально наближений варіант до грудного молока. Саме він, дозволяє повноцінно годувати малюка. Малеча, на суміші чудово розвивається і росте. Якщо, ви перейшли на штучне вигодовування, не хвилюйтеся, ніякої шкоди немає.
Ця стаття, не про те, що краще, а скоріше, як допомогти мамі зберегти своє молочко.
Перед появою малюка, мами ґрунтовно готуються, особливо вивчаючи питання природного годування. Читають літературу, ходять на курси молодих батьків, дивляться відео з інструкцією. Але у пологовому будинку, нерідко виникає питання, щодо відсутності молочних рік.
Неприпустимо, коли малюка не прикладають до грудей в перші години життя. Це необхідно, щоб дати дитині цінне молозиво, для імунного захисту організму. Воно більш поживне ніж молоко. Містить багато антитіл від різних хвороб, заселяє кишечник нормальною мікрофлорою. І дуже важливо, що в момент першого дотику, крихітка відчуває себе в безпеці.
Коли є, протипоказання, тоді цей процес відбувається дещо пізніше.
Все частіше, персонал пологового будинку рекомендує прикупити пляшечку і суміш для догодовування. І більшість мам, під страхом "дитина не наїдається", беруть в арсенал штучні суміші. Насправді, якщо ваш малюк народився здоровим і доношеним, то молозиво в перші дні замінює зріле молоко. І не потрібно допаювати або догодовувати перші 3-4 дні. Ваше завдання, частіше прикладати до грудей, тоді молоко прибуде швидше.
Найважливіші моменти:
+ Прикладання має бути правильним
+ Часте прикладання
+ Гігієна грудей
Щоб уникнути застою і температури, потрібно навчиться давати груди. Здавалося б, це не викликає складнощів, але в дійсності все навпаки. Не соромтеся попросити персонал, показати як це робиться. Особливо, якщо ви відчуваєте дискомфорт під час годування. В наш час, є консультанти по грудному годуванню, що значно спрощує це питання. Якщо застій все таки є, не кидайте годувати. Пам`ятайте, що ніхто не прибере його краще, ніж ваша дитинка. Якщо з`явився лактостаз, прикладайте малюка так, щоб підборіддя було направлено до цього місця.
Частота прикладання сприяє виробленню достатньої кількості молока, саме для вашої крихітки. Так, закладено природою, скільки з`їв, стільки прийде до наступної трапези. Тому, зціджування це минуле століття. Воно також, може спровокувати застій.
Часта проблема тріщин на сосках, пов`язана або з неправильним прикладанням або з гігієною грудей. Не потрібно мити їх з милом, після кожного годування. Такі маніпуляції, пересушують шкіру. Якщо, все ж з`явилися тріщини, можна використовувати спеціальний крем або масло обліпихи. Обов`язково, зверніть увагу, що потрібно змивати засіб перед їжею. Якщо ви вдома, то ідеально робити повітряні ванни, провітрювати груди. Підберіть правильний бюстгальтер, щоб нічого не тиснуло.
Іноді, будова сосків, фізіологічно ускладнює правильне прикладання до грудей. Можна спробувати накладки на груди або перед годуванням витягувати сосок. Постійне прикладання зведе цю проблему нанівець.
Перший місяць показовий, щодо набору ваги і активності дитини. Але якщо, ви набрали менше  норми, не поспішайте за пляшечкою. Дуже часто рекомендують зважування діток перед і після кожного годування, щоб дізнатися кількість з`їденого. Або годувати по годинно, кожні три години, виробляючи режим і даючи дитині час зголодніти.
Кожна мама сама вирішує, що для дитини краще. Іноді цей підхід допомагає, але частіше нервує матусю. Кожне годування, перетворюється в біганину з вагами і тривогою в очікуванні результату. Так, можна виснажити себе, і спровокувати зникнення молока взагалі. Запам`ятайте важливе правило, щаслива мама, дає крихітці більше молочка.
Сон є одним з найважливіших чинників. Якщо ви встаєте вночі, вдень лягайте разом з дитиною. Не намагайтеся в цей час махати шваброю і наводити стерильність в будинку. Домашні справи, поки передайте своїм близьким, зараз важливий ваш зв`язок із малюком.
Годування ділиться на кілька способів:
- За вимогою
- По годинах
Перший тип на сьогодні, найкращий. Дитинка отримує груди, коли вона захоче. Годуєте кожні пів години, особливо якщо вам здається, що мало молочка. Є малюки, "ледачі сосуни", вони їдять пару хвилин і засинають. Природно, що наступного разу, він захоче НЕ через три години, а раніше. Зазвичай дітки їдять перші 10 хвилин, а далі постійно смокчуть або грають з грудьми. Щоб побачити, скільки часу їсть малюк, прислухайтеся, як він ковтає.
Годування по годинах, теж має свої позитивні моменти. Ви знаєте, коли буде наступний раз і маєте більше вільного часу. Якщо досить молока, то перерва дає можливість зголодніти і з`їсти свою порцію. Багато хто відзначає, що цей режим не прив`язує дитину. Вона спокійніше спить, особливо у нічний час.
Але, при цьому можуть виникати проблеми із застоями або недостатньою кількістю молока. Кожен раз дитина може їсти з різною інтенсивністю, а значить і порції можуть відрізнятися.
Сучасні мами, дуже активні, а коли малюк, годинами висить на циці, дратуються. Тому, що вимагає дуже часто, і в громадських місцях, змушуючи кидати все по першому крику. Найважливіше, ваш настрій і ставлення до природного вигодовування. Коли, голова забита проблемами і мама хоче бути, як силач і зірка Голлівуду одночасно, тоді ви дуже швидко втратите своє молоко. Навчіться розставляти пріоритети. Пам`ятайте, що годування грудьми буде не все життя. Насолоджуйтесь моментами поруч з вашою дитиною. Ви не просто бідон з молоком, ви найважливіше і найцінніше для дитинки. Його світ це ви!
Годуйте із задоволення, особливо у нічний час. Пийте більше теплого, надягайте улюблені речі і гуляйте зі своїм малюком. Відпочивайте, їжте і насолоджуйтеся кожним днем. Дітки дуже швидко ростуть, ви й не помітите, коли доведеться починати підготовку до відлучення від грудей. І в цей момент, ви відчуєте наскільки приємний був час, і яка неймовірна близькість виникла між вами.

Також пропонумоєм прочитати

  • ТЕРАПІЯ МАМИНОЮ ЛЮБОВ’Ю
  • Цінність гри для розвитку дитини. 10 вагомих причин грати.
  •