ТЕРАПІЯ МАМИНОЮ ЛЮБОВ’Ю

Мама - найулюбленіша, найважливіша, найближча людина у світі. А особливо у дитинстві – з мамою дитина проводить переважну більшість часу. А що найцінніше для дитини – звичайно, мамина любов, яка виявляється у ніжному погляді, у лагідному доторкові, у солодкому поцілункові... Виявляється, мамина любов – ще і найсильніші ліки на світі!

«Кожна мама є для своєї дитини кращим лікарем» - так вважає відомий психіатр, професор Борис Зіновійович Драпкін, який створив унікальну психотерапевтичну методику лікування дитячих недугів.
Його унікальний метод, заснований на традиціях вітчизняної психотерапії та педагогіки, а також на досвіді народної медицини. Метод враховує глибинну психоемоційну спільність мами і малюка, використовує ресурси материнської любові і величезні можливості, що виникають під час спілкування з крихіткою.

«Усі ми любимо своїх дітей, - каже Борис Зіновійович, - але як не сумно, робимо це не так, як потрібно дитині: пред`являємо малюкові багато претензій, дратуємося від того, що він не такий, як хотілося б нам ...»
На думку професора, дитина – це ніби резервуар, що має бути постійно наповнений маминою любов`ю. Без неї вона просто в’яне, як квітка без води. Хвороби починають липнути до неї одна за одною. Вона може страждати на безсоння, заїкання, енурез ... Якщо підхоплює інфекцію, то одужує дуже повільно. Дитина, яку недолюблюють, вередує, часто буває некерованою. Але варто мамі наповнити її своєю любов`ю, відбувається справжнє диво. Дитина розцвітає на очах: стає життєрадісною, і хвороби обходять її стороною.

Як краще передати дитині свою любов? Будь-який фахівець скаже: перш за все, поглядом і дотиками.

  • Частіше дивіться в очі своїй дитині з ніжністю і любов`ю, незважаючи ні на які її витівки.
  • Намагайтеся частіше гладити, обіймати малечу, жартівливо бавтеся з нею. Іноді ця жартівлива метушня може дати малюкові в його особистісному зростанні більше, ніж спеціальні заняття.
  • По-третє, мабуть, найбільш ефективним є мамин голос. Дитина починає чути його, ще перебуваючи в утробі матері. А, народившись, пізнає його, емоційно реагує, чуйно вловлює інтонації. Мамин голос стає ніби внутрішнім голосом малюка. І якщо мама постійно сердиться на свою дитину, не приймаючи її такою, як вона є, то дитина (умовно кажучи) отримує від мами «програму» невдач і хвороб, яка може вплинути на все його життя. І, навпаки, якщо материнський голос звучить з любов`ю, якщо в ньому постійно чуються підтримка і схвалення, то малюкові дається «установка» на щастя і здоров`я, яка закріплюється на свідомому рівні і чудодійно впливає на весь організм.

На цих принципах любові і створена психотерапевтична методика професора Драпкіна. Вона відпрацьована і запатентована Всеросійським товариством дитячих психіатрів. Розуміючи, наскільки необхідна його методика дітям, Драпкін охоче ділиться її основними положеннями. Базова програма корисна всім - також і здоровій дитині. Вона складається з 4-х блоків. Фрази, які треба вимовляти - не випадкові. Кожне слово продумане і підтверджене. Змінювати або переставляти їх місцями не рекомендується. Якщо ви спілкуєтесь з дитиною російською і саме цією мовою дитина звикла чути голос мами, то вимовляйте фрази російською. Ось текст базових блоків з коментарями Драпкіна:

1-й блок
«Вітамін» маминої любові.

За допомогою цих слів мама огортає своєю любов’ю дитину. «Я тебе дуже сильно люблю. Ти найдорожче і найрідніше, що в мене є. Ти моя рідна частиночка, рідна кровинка. Я без тебе не можу жити. Я і тато тебе дуже сильно любимо ». («Я тебя очень сильно люблю. Ты самое дорогое и родное, что у меня есть. Ты моя родная частичка, родная кровинушка. Я без тебя не могу жить. Я и папа тебя очень сильно любим».)

2-й блок
Установка на фізичне здоров`я.

При легких нездужаннях допомагає уникнути застосування медикаментів. «Ти сильна , здорова, красива дитина, мій хлопчик (моя дівчинка). Ти добре їси і тому швидко розвиваєшся (ця фраза чудово працює: у тих, хто мало їсть, з`являється хороший апетит). У тебе міцні, здорові сердечко, грудка, животик (йде установка на відсіч всіх психосоматичних захворювань: астми, серцевих неврозів, дискінезії жовчовивідних шляхів.) Ти легко і красиво рухаєшся (відсікаються всі рухові порушення). Ти загартована, рідко і мало хворієш («Ты сильный, здоровый, красивый ребёнок, мой мальчик (моя девочка). Ты хорошо кушаешь и поэтому быстро развиваешься (эта фраза замечательно работает: у тех, кто мало ест, появляется хороший аппетит). У тебя крепкие, здоровые сердечко, грудка, животик (идёт установка на отсечение всех психосоматических заболеваний: астмы, сердечных неврозов, дискинезии желчевыводящих путей.) Ты легко и красиво двигаешься (отсекаются все двигательные нарушения). Ты закалённый, редко и мало болеешь».)

3-й блок
Установка на психічне здоров`я


«Ти спокійний хлопчик (дівчинка). У тебе гарні міцні нерви. Ти терплячий, ти добрий, ти товариський. Ти розумний хлопчик. У тебе добре розвивається головка. Ти все добре розумієш і запам`ятовуєш. У тебе завжди гарний настрій, і ти любиш посміхатися (захищає від дитячих депресій і цілої групи психічних порушень). Ти добре спиш. Ти легко і швидко засинаєш, ти бачиш тільки хороші, добрі сни. Ти добре відпочиваєш, коли спиш. У тебе добре і швидко розвивається мова ». («Ты спокойный мальчик (девочка). У тебя хорошие крепкие нервы. Ты терпеливый, ты добрый, ты общительный. Ты умный мальчик. У тебя хорошо развивается головка. Ты всё хорошо понимаешь и запоминаешь. У тебя всегда хорошее настроение, и ты любишь улыбаться (ограждаем от детских депрессий и целой группы психических нарушений). Ты хорошо спишь. Ты легко и быстро засыпаешь, ты видишь только хорошие, добрые сны. Ты хорошо отдыхаешь, когда спишь. У тебя хорошо и быстро развивается речь»).

 

4-й блок
Очищення від хвороб

«Я забираю і викидаю твою хворобу і твої труднощі (далі мама називає проблеми дитини конкретно). Я забираю і викидаю твій поганий сон (якщо дитина погано спить). Я забираю і викидаю твої страшні сни. Я забираю і викидаю твою плаксивість. Я забираю і викидаю твою нелюбов до їжі. (І заключна фраза вимовляється на емоційному піднесенні) Я тебе дуже-дуже сильно люблю! ». («Я забираю и выбрасываю твою болезнь и твои трудности (далее мама называет проблемы ребёнка конкретно). Я забираю и выбрасываю твой плохой сон (если ребёнок плохо спит). Я забираю и выбрасываю твои страшные сны. Я забираю и выбрасываю твою плаксивость. Я забираю и выбрасываю твою нелюбовь к еде. (И заключительная фраза произносится на эмоциональном подъёме) Я тебя очень-очень сильно люблю»).

Ці 4 блоки фраз мами можуть говорити своїм дітям, не турбуючись, що можуть їм нашкодити, тому що в них тільки позитивна установка на хороший розвиток і хороше самопочуття. Професор вважає, що дуже важливо правильно вибрати час для передачі своєї любові . Під час активності діти відволікаються, тому краще займатися новою методикою, коли дитина спить. Не сумнівайтесь - вона чудово запам`ятає, що мама говорила вночі. Отже, через 20-30 хвилин після того, як малюк засне, сядьте поряд, доторкніться до його голівки або ручки і тричі прочитайте кожну фразу. Спочатку для себе, щоб ознайомитися з нею. Потім в думках, але виразно, звертаючись до дитини. Потім вголос. Читати ці фрази треба кожен день. Як довго? Місяць, два ... Тут все залежить від стану дитини. Ні висока температура, ні будь-які інші прояви хвороби у малюка протипоказанням не є. А от якщо мама захворіла, нервує - сеанс краще перенести.

Любіть своїх дітей, говоріть їм про це, і вони обов`язково виростуть здоровими, розумними і щасливими! А ви назавжди станете найкращим другом для дитини, якому дитина довірятиме все життя. Це стосується і татусів, які не менш важливі у житті кожної дитини, але діти звикли трошки по-іншому сприймати їхню любов – у активній грі, спільній праці тощо. Але і їм при цьому потрібно не соромитись нагадувати дітям про свою любов!


Підготувала Ольга Колеснікова
Міжнародний Дитячий Клуб Kids Club

Фото Mattel та сімейний фотограф Нікіта Постолакій

Також пропонумоєм прочитати

  • ЯК ДОПОМОГТИ МАМІ ЗБЕРЕГТИ СВОЄ МОЛОЧКО?
  • Цінність гри для розвитку дитини. 10 вагомих причин грати.
  •