Цінність гри для розвитку дитини. 10 вагомих причин грати.

Бурхливе, яскраве розмаїття подій – ось якими є дитячі враження у перші роки життя. Малюк вчиться лежати, сидіти, вставати, ходити і бігати, стрибати. Спочатку він виражає свої емоції за допомогою плачу та посмішки, несподівано для Вас вимовляє перші слова, а потім, нарешті, говорить про власні почуття та бажання. Він розвивається крок за кроком: роздивляється та розрізняє кольори, слухає та насолоджується почутим, торкається та вивчає предмети, рухається та будує, проявляє цікавість, відчуває, уявляє, ділиться з Вами своїми враженнями....

Ніякі з усіх цих змін не відбулися би без гри. Різні наукові дослідження свідчать про те, що дитячі ігри підтримують та укріплюють центральну нервову систему. Тобто дитині необхідно проводити більшу частину часу граючись. Це потрібно для того, щоб навчитись керувати своїм тілом та пробуджувати відчуття, розвивати мозок та здатність мислити, відчувати щастя та спокій, виражати любов та емоції, і більше того – будувати стосунки з дітьми та дорослими. За допомогою добрих ігор, що пробуджують уяву, малюк розвивається у всіх аспектах.

Навчатися легко

Граючись, діти вивчають та розуміють світ, в якому вони живуть. Вони набираються досвіду, коли відчувають речі на дотик, виявляються правими в одних питаннях та помиляються щодо інших. Ці успіхи та поразки допомагають їм не лякатися нових викликів в майбутньому. Діти уявляють, створюють, систематизують та захоплюються багатьма ідеями. Одним словом, вони пізнають.

Радість, любов та спілкування

Радість життя є другим цінним ефектом від гри. Розважаючись, дитина досягає психологічної рівноваги і здатна краще контролювати себе. Більше того, гра – наче “острів безпеки” серед труднощів. Це дає змогу осягнути свій досвід та застосовувати його надалі.
Звичайно, емоційний розвиток визначається іншим основним фактором – увагою до емоційних потреб дитини від її народження. Отримуючи любов, схвалення, захист, визнання та розуміння, діти вчаться виражати свої почуття. Це спонукає їх до спілкування та навчає правильному ставленню до оточуючих. Іншими словами, дитина створює і визначає свою емоційність. Саме з цієї причини перші стосунки дитини з батьками, ласка та любов, є життєво необхідними.

Правильна іграшка

На цьому ранньому етапі немовля уже може тримати предмети, до яких дотягується, та виявляти їх основні характеристики. Іграшки відіграють при цьому важливу роль.
Вони сприяють розвитку завдяки радості, яку діти отримують від гри . Іграшки повинні надихати на активну діяльність, підходити за віком та відповідати смакам та вподобанням малюка.
Якщо іграшки веселі та яскраві, різноманітні, міцні та безпечні, вони виконують функцію стимулюючої гри.
Не дивно, що дитині не цікаві іграшки, якими вона гралась у молодшому віці, і навпаки – її спантеличують іграшки для старших, бо в них складно розібратися. Річ у тім, що для кожної вікової категорії існує відповідний тип ігор та улюблених іграшок. Згодом (в дошкільному віці) настає час для соціальної гри з іншими дітьми. Вона виховує та покращує особистість і це сприяє розвитку в подальшому житті.

Десять вагомих причин грати

 

 • Гра допомагає малюкові дізнатися про себе та навколишній світ.

   

 • Гра розвиває сприйняття, рухливість, фізичну силу та координацію.

   

 • Гра дає дитині зрозуміти, як влаштовані речі, як люди ставляться один до одного, а також спробувати себе у новій ролі.

   

 • Гра сприяє одночасному розвитку фізичних, соціальних та мовних навичок, а також бажання пізнавати.

   

 • Ігровий процес спонукає до творчості та дає волю уяві.

   

 • Під час гри у дітей виховуються самооцінка, самоконтроль та система цінностей.

   

 • Гра надає чудові можливості вдосконалення мови та навичок спілкування.

   

 • Гра спонукає малюків до практики важливих соціальних навичок, таких як здатність ділитися, вести переговори та взаємодіяти з іншими.

   

 • Гра стимулює здатність мислити та вирішувати складні завдання.

   

 • Гра пробуджує в дитини цікавість та посилює її увагу.

   

Також пропонумоєм прочитати

 • ЯК ДОПОМОГТИ МАМІ ЗБЕРЕГТИ СВОЄ МОЛОЧКО?
 • ТЕРАПІЯ МАМИНОЮ ЛЮБОВ’Ю
 •